Služby a vybavení

Jsme tu pro vás a vaše čtyřnohé přátele. Stále si doplňujeme vzdělání, abychom byli tou nejlepší pomocí pro vaše mazlíčky.

Náš tým

MVDr. Jana Hečková (Vrábelová)

vedoucí provozu, veterinární lékařka

- 2015-2021 FVL VFU Brno - během studia Exchange Officer a Prezident studenské veterinární asociace IVSA Brno,  Czech Republic, spolupráce s ČAVLMZ, Royal Canin /Student Ambassador/, Zoetis (pořádání IVSA kongresu),...

- během studia 2019-2021 veterinární asistent VETINO Jaggy Praha, Veterinární ošetřovna Nový Jičín

- 2021 - 2022 Internship na referenční veterinární klinice VETINO Jaggy Praha (interní medicína, anesteziologie, oftalmologie, neurologie, chirurgie, akutní medicína)

- 2022 - 2023 Veterinární lékař VETINO Jaggy Praha (interna, anesteziologie, oftalmologie)

- 04/2023 - současnost Veterinární lékař Veterinární ošetřovna Nový Jičín

Členství v asociacích:

ČAVLMZ (CSAVA) - Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat, od r.2023 členka prezidia

ČAFM - Česká asociace felinní medicíny od r.2023

Publikační činnost:

  • Cerna, Petra & Lobova, Dana & Bubeníková, Jana & Vrábelová, Jana & Molínková, Dobromila & Horin, Petr. (2022). Shedding persistency and intensity patterns of feline coronavirus (FCoV) in feces of cats living in breeding catteries in the Czech Republic. Research in Veterinary Science. 152. 10.1016/j.rvsc.2022.09.010.
  • Bubeníková, Jana & Vrabelova, Jana & Stejskalova, Karla & Futas, Ján & Plášil, Martin & Cerna, Petra & Oppelt, Jan & Lobova, Dana & Molinkova, Dobromila & Horin, Petr. (2020). Candidate Gene Markers Associated with Fecal Shedding of the Feline Enteric Coronavirus (FECV). Pathogens. 9. 958. 10.3390/pathogens9110958.
  • Klinický priebeh, diagnostika a terapie dvoch pacientov s neurologickou formou felínnej infekčnej peritonitídy. Lucia Turková, Jana Vrábelová, Miroslav Přikryl, Vetino Jaggy Praha. - Veterinární lékař, ročník 21, 2023, číslo 3
  • Postery FECAVA congress 2022: P17 VISCERAL SCLEROSING MAST CELL TUMOR IN A CAT – CASE REPORTJana Vrábelová VETINO Jaggy Praha a.s., Prague, Czech Republic, P08 EXTRAGONADAL TESTOSTERONE PRODUCTION – CASE REPORT Jana VrábelováVETINO Jaggy Praha a.s., Prague, Czech Republic


Bc. Tereza Perůtková 

veterinární asistentka

MVDr. Milan Šturm

soukromý veterinární lékař, majitel praxe

Naše vybavení

Naše Služby

PREVENCE

Ne nadarmo se říká, že prevence je levnější než léčba. 

vakcinace psů i koček a po dohodě také fretek nebo králíků. Víme, jaký je dnešní svět hektický, odlehčíme vám mysl připomenutím pravidelné vakcinace vašeho mazlíčka.

každoroční prevence, rozsahem dle věku; u mladých zvířat zahrnuje důkladné klinické vyšetření, u starších jedinců jej často doplňujeme vyšetřením krve pro posouzení funkce orgánů, zejména jater a ledvin, rentgenem hrudníku pro orientační vyšetření srdce a plic a vyšetřením hustoty moči.

kastrace samců i samic psů a koček, péče o drápky a uši nebo výživové poradenství

CHIRURGIE A STOMATOLOGIE

Zaměřujeme se zejména na měkkotkáňovou chirurgii (kastrace, mastektomie, odstranění bouliček, břišní chirurgie) a také chirurgii a hojení ran. Provedení zákroku je nutné vždy konzultovat se sloužícím lékařem s ohledem na jeho rozsah a nutnost hospitalizace po zákroku apod.

Zajišťujeme také čistění zubů ultrazvukem, extrakce zubů dle náročnosti a ortopedické zákroky po domluvě referujeme na specializované pracoviště. 

V rámci pohotovosti jsme schopni poskytnou prvotní ošetření život ohrožujících stavů a pomoci vám, v případě potřeby, najít veterinární nemocnici. 

INTERNÍ MEDICÍNA

...se zabývá onemocněním vnitřních orgánů, které nemusí být nutně spojeno s infekcí. Patří mezi ně například onemocnění ledvin, jater, žláz s vnitřní sekrecí (endokrinologie), plic a srdce a další.

Mezi základní vyšetření patří vyšetření krve, moči, rentgen hrudníku a sono břicha

Dále se vyšetření odvíjí od prvotních nálezů a zaměřuje se na konkrétní lokalizace (odběr biopsie, vzorků na identifikaci infekce, měření krevního tlaku, kultivace tělních tekutin, cytologické vyšetření pod mikroskopem,..).

Mezi interní obory patří také onkologie, které se věnujeme v rozsahu prvotní diagnostiky a dle typu nádoru také aplikaci chemoterapie.

Okrajově se věnujeme také dermatologii (nemoci kůže) a kardiologii (nemoci srdce), jedná se však vždy pouze o prvotní diagnostiku a ošetření. 

Laboratorní diagnostika

V běžných ordinačních hodinách zajišťujeme odběry krve s okamžitou analýzou v naší laboratoři. Disponujeme hematologickým analyzátorem, který rozpoznává všechny typy krevních buněk s velkou přesností. Biochemický analyzátor stanovuje škálu parametrů, které vypovídají o celkovém stavu organismu, zejména ledvin, jater a elektrolytů. Trus, genetické testy nebo jiná specializovaná veterinární vyšetření zasíláme do zahraniční laboratoře Veteo - zaslání kurýrem s výsledky dle náročnosti vyšetření, obvykle 1-2 dny, u genetiky a histologie až 14 dní. 

Vyšetření která dále provádíme na místě

- vyšetření moči (diagnostický proužek, močový sediment, specifická hustota)

- stanovení hladiny cukru glukometrem

- cytologické vyšetření vzorků z bouliček, kůže, výtoků, stěrů, orgánů

- vyšetření krevního nátěru

- vyšetření výpotku v břišní nebo hrudní dutině

- rychlotesty na infekce (Giardia, parvoviróza, coronaviry psů, FIV/FeLV koček,  klíšťaty přenášená onemocnění - Dirofilaria, Borrelia, Ehrlichia a Anaplasma u psů).