Služby a vybavení

Náš tým je tu pro vás a vaše čtyřnohé přátele. Stále si doplňujeme vzdělání, abychom byli tou nejlepší pomocí pro vaše mazlíčky.

Naše Služby

PREVENCE

Ne nadarmo se říká, že prevence je levnější než léčba. 

vakcinace psů i koček a po dohodě také fretek nebo králíků. Víme, jaký je dnešní svět hektický, odlehčíme vám mysl připomenutím pravidelné vakcinace vašeho mazlíčka.

každoroční prevence, rozsahem dle věku; u mladých zvířat zahrnuje důkladné klinické vyšetření, u starších jedinců jej často doplňujeme vyšetřením krve pro posouzení funkce orgánů, zejména jater a ledvin, rentgenem hrudníku pro orientační vyšetření srdce a plic a vyšetřením hustoty moči.

kastrace samců i samic, péče o drápky a uši nebo výživové poradenství

CHIRURGIE A STOMATOLOGIE

Zaměřujeme se zejména na měkkotkáňovou chirurgii (kastrace, mastektomie, odstranění bouliček, břišní chirurgie) a také chirurgii a hojení ran. Provedení zákroku je nutné vždy konzultovat se sloužícím lékařem s ohledem na jeho rozsah a nutnost hospitalizace po zákroku apod.

Zajišťujeme také čistění zubů ultrazvukem, extrakce zubů dle náročnosti a ortopedické zákroky po domluvě.

V rámci pohotovosti jsme schopni poskytnou prvotní ošetření život ohrožujících stavů a pomoci vám, v případě potřeby, najít veterinární nemocnici. 

INTERNÍ MEDICÍNA

...se zabývá onemocněním vnitřních orgánů, které nemusí být nutně spojeno s infekcí. Patří mezi ně například onemocnění ledvin, jater, žláz s vnitřní sekrecí (endokrinologie), plic a srdce a další.

Mezi základní vyšetření patří vyšetření krve, moči, rentgen hrudníku a sono břicha

Dále se vyšetření odvíjí od prvotních nálezů a zaměřuje se na konkrétní lokalizace (odběr biopsie, vzorků na identifikaci infekce, měření krevního tlaku, kultivace tělních tekutin, cytologické vyšetření pod mikroskopem,..).

Mezi interní obory patří také onkologie, které se věnujeme v rozsahu prvotní diagnostiky a dle typu nádoru také aplikaci chemoterapie.

Okrajově se věnujeme také dermatologii (nemoci kůže) a kardiologii (nemoci srdce), jedná se však vždy pouze o prvotní diagnostiku a ošetření. 

Laboratorní diagnostika

V běžných ordinačních hodinách zajišťujeme odběry krve se zasláním do laboratoří (u akutnějších případů volíme blízkou laboratoř s výsledky do pár hodin, u prevence nebo dlouhodobějších obtíží případně specializovaných veterinárních vyšetření volíme zahraniční laboratoř Veteo - zaslání kurýrem s výsledky dle náročnosti vyšetření, obvykle 1-2 dny).

Vyšetření která provádíme na místě (MVDr. Vrábelová)

- vyšetření moči (diagnostický proužek, močový sediment, specifická hustota)

- stanovení hladiny cukru glukometrem

- cytologické vyšetření vzorků z bouliček, kůže, výtoků, stěrů

- vyšetření krevního nátěru

- vyšetření výpotku v břišní nebo hrudní dutině

- rychlotesty na infekce (Giardia, parvoviróza, coronaviry psů, FIV/FeLV koček,  klíšťaty přenášená onemocnění - Dirofilaria, Borrelia, Ehrlichia a Anaplasma u psů).