Služby a vybavení

Jsme tu pro vás a vaše čtyřnohé přátele. Stále si doplňujeme vzdělání, abychom byli tou nejlepší pomocí pro vaše mazlíčky.

Náš tým

MVDr. Jana Hečková (Vrábelová)

vedoucí provozu, veterinární lékařka

- 2015-2021 FVL VFU Brno - během studia Exchange Officer a Prezident studenské veterinární asociace IVSA Brno,  Czech Republic, spolupráce s ČAVLMZ, Royal Canin /Student Ambassador/, Zoetis (pořádání IVSA kongresu),...

- během studia 2019-2021 veterinární asistent VETINO Jaggy Praha, Veterinární ošetřovna Nový Jičín

- 2021 - 2022 Internship na referenční veterinární klinice VETINO Jaggy Praha (interní medicína, anesteziologie, oftalmologie, neurologie, chirurgie, akutní medicína)

- 2022 - 2023 Veterinární lékař VETINO Jaggy Praha (interna, anesteziologie, oftalmologie)

- 04/2023 - současnost Veterinární lékař Veterinární ošetřovna Nový Jičín

Členství v asociacích:

ČAVLMZ (CSAVA) - Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat, od r.2023 členka prezidia

ČAFM - Česká asociace felinní medicíny od r.2023

Publikační činnost:

  • Cerna, Petra & Lobova, Dana & Bubeníková, Jana & Vrábelová, Jana & Molínková, Dobromila & Horin, Petr. (2022). Shedding persistency and intensity patterns of feline coronavirus (FCoV) in feces of cats living in breeding catteries in the Czech Republic. Research in Veterinary Science. 152. 10.1016/j.rvsc.2022.09.010.
  • Bubeníková, Jana & Vrabelova, Jana & Stejskalova, Karla & Futas, Ján & Plášil, Martin & Cerna, Petra & Oppelt, Jan & Lobova, Dana & Molinkova, Dobromila & Horin, Petr. (2020). Candidate Gene Markers Associated with Fecal Shedding of the Feline Enteric Coronavirus (FECV). Pathogens. 9. 958. 10.3390/pathogens9110958.
  • Klinický priebeh, diagnostika a terapie dvoch pacientov s neurologickou formou felínnej infekčnej peritonitídy. Lucia Turková, Jana Vrábelová, Miroslav Přikryl, Vetino Jaggy Praha. - Veterinární lékař, ročník 21, 2023, číslo 3
  • Postery FECAVA congress 2022: P17 VISCERAL SCLEROSING MAST CELL TUMOR IN A CAT – CASE REPORTJana Vrábelová VETINO Jaggy Praha a.s., Prague, Czech Republic, P08 EXTRAGONADAL TESTOSTERONE PRODUCTION – CASE REPORT Jana VrábelováVETINO Jaggy Praha a.s., Prague, Czech Republic


MVDr. Natálie Hrňová

Veterinární lékařka

Životopis v procesu. 

Bc. Tereza Perůtková 

veterinární asistentka

MVDr. Milan Šturm

soukromý veterinární lékař, majitel praxe

Naše vybavení

Naše Služby

PREVENCE

Ne nadarmo se říká, že prevence je levnější než léčba. 

vakcinace psů i koček a po dohodě také fretek nebo králíků. Víme, jaký je dnešní svět hektický, odlehčíme vám mysl připomenutím pravidelné vakcinace vašeho mazlíčka.

každoroční prevence, rozsahem dle věku; u mladých zvířat zahrnuje důkladné klinické vyšetření, u starších jedinců jej často doplňujeme vyšetřením krve pro posouzení funkce orgánů, zejména jater a ledvin, rentgenem hrudníku pro orientační vyšetření srdce a plic a vyšetřením hustoty moči.

kastrace samců i samic psů a koček, péče o drápky a uši nebo výživové poradenství

CHIRURGIE A STOMATOLOGIE

Zaměřujeme se zejména na měkkotkáňovou chirurgii (kastrace, mastektomie, odstranění bouliček, břišní chirurgie) a také chirurgii a hojení ran. Provedení zákroku je nutné vždy konzultovat se sloužícím lékařem s ohledem na jeho rozsah a nutnost hospitalizace po zákroku apod.

Zajišťujeme také čistění zubů ultrazvukem, extrakce zubů dle náročnosti a ortopedické zákroky po domluvě referujeme na specializované pracoviště. 

V rámci pohotovosti jsme schopni poskytnou prvotní ošetření život ohrožujících stavů a pomoci vám, v případě potřeby, najít veterinární nemocnici. 

INTERNÍ MEDICÍNA

...se zabývá onemocněním vnitřních orgánů, které nemusí být nutně spojeno s infekcí. Patří mezi ně například onemocnění ledvin, jater, žláz s vnitřní sekrecí (endokrinologie), plic a srdce a další.

Mezi základní vyšetření patří vyšetření krve, moči, rentgen hrudníku a sono břicha

Dále se vyšetření odvíjí od prvotních nálezů a zaměřuje se na konkrétní lokalizace (odběr biopsie, vzorků na identifikaci infekce, měření krevního tlaku, kultivace tělních tekutin, cytologické vyšetření pod mikroskopem,..).

Mezi interní obory patří také onkologie, které se věnujeme v rozsahu prvotní diagnostiky a dle typu nádoru také aplikaci chemoterapie.

Okrajově se věnujeme také dermatologii (nemoci kůže) a kardiologii (nemoci srdce), jedná se však vždy pouze o prvotní diagnostiku a ošetření. 

Laboratorní diagnostika

V běžných ordinačních hodinách zajišťujeme odběry krve s okamžitou analýzou v naší laboratoři. Disponujeme hematologickým analyzátorem, který rozpoznává všechny typy krevních buněk s velkou přesností. Biochemický analyzátor stanovuje škálu parametrů, které vypovídají o celkovém stavu organismu, zejména ledvin, jater a elektrolytů. Trus, genetické testy nebo jiná specializovaná veterinární vyšetření zasíláme do zahraniční laboratoře Veteo - zaslání kurýrem s výsledky dle náročnosti vyšetření, obvykle 1-2 dny, u genetiky a histologie až 14 dní. 

Vyšetření která dále provádíme na místě

- vyšetření moči (diagnostický proužek, močový sediment, specifická hustota)

- stanovení hladiny cukru glukometrem

- cytologické vyšetření vzorků z bouliček, kůže, výtoků, stěrů, orgánů

- vyšetření krevního nátěru

- vyšetření výpotku v břišní nebo hrudní dutině

- rychlotesty na infekce (Giardia, parvoviróza, coronaviry psů, FIV/FeLV koček,  klíšťaty přenášená onemocnění - Dirofilaria, Borrelia, Ehrlichia a Anaplasma u psů).